ACSJKE rendezvények
Brassó, Reménység Háza
2023. december 14. csütörtök 18.00 óra
Bartha Árpád 70
Kiállításmegnyitó
Bartha Árpád brassói képzőművésznek hetvenedik születésnapja alkalmából összeállított kiállítását nyitjuk meg 2023. december 14-én, csütörtökön 18.00 órai kezdettel Brassóban, a Reménység Házában.
A tárlatot a kiállító művész mutatja be!
Adventi műsorral közreműködnek a Reménység Házában lakó egyetemisták csoportja, Ördög Sándor segédlelkész irányításával
A kiállításmegnyitó után bemutatjuk a a Székelyföldi Magyar Újságírók Egyesületének (SZMÚE) Kárpátországi szolgálat című negyedik kötetét.
A kötet a Kárpát-medence egyházak magyar főpásztoraival, illetve néhány jeles egyházi személyiséggel készült interjúkat foglalja magába.
A szerkesztők, ebben az esetben is több, országhatárok által szétszabdalt magyarságunkat képviselő kollégát kértek fel a közreműködésre. Az ötletgazda, akárcsak a korábbi kötetek esetében is, Galbács Pál.
Erdélyen kívül Magyarországon, Szerbiában, Szlovákiában, valamint Kárpátalján, sőt, Ausztráliában tevékenykedő református lelkész vall munkájáról.
Egy ilyen, ökumenikus szellemben fogant összegezés Trianon óta hiánycikk a Kárpát-medencében.
2023. december 17. vasárnap 12.30, az istentisztelet után
A Sepsiszentgyörgyi Református Kollégium diákjainak adventi műsora.
Házy Bakó Eszter
0740420638